מכשור וציוד

מכשיר לגירוי חשמלי- קומפקס

השימוש בגירויים חשמליים ככלי משלים בטיפול, נפוץ מאוד ויעיל בהפחתת הכאב. מדובר במכשיר חשמלי שאליו מחוברות אלקטרודות. כשמחברים את האלקטרודות לגוף עוברים דרכן  זרמים חשמליים קלים, החודרים אל השכבות השונות של העור ואל הרקמות שמתחתיו ומגרים את העצבים. כתוצאה מכך השרירים באזור מתכווצים ונרפים, מה שגורם לשבירתו של מעגל הכאב ולהקלה. כמו כן, הזרמים החשמליים ששולח המכשיר גורמים לגוף לשחרר אנדורפינים חומרים כימיים המיוצרים במוח ומסייעים בשיכוך כאבים. במצבים אחרי ניתוחים ניתן לעבוד עם מכשיר זה כדי "לעזור" לשריר לעבוד מחדש ע"י גירויים חשמליים בשריר.

ציוד שיקום 

מכשיר ה- "בובו" הינו פיתוח ישראלי מהפכני והינו משטח דריכה שהופך את כל משטחי תרגול שיווי המשקל ל"חכמים". המתאמן יכול להניחו על כל משטח תרגול, לעלות עליו, ולשלוט במשחקים ובתכניות אימון ווירטואליים על ידי הטיית המשטח.
תרגול זה מוכח במחקרים רבים כמונע פציעות בקרסוליים, ברכיים, ירכיים, גב ופלג גוף עליון.
בנוסף, גם משפר יכולות יציבה, מחזק ומחטב שרירי ליבה ואגן, משפר שיווי משקל אצל ילדים, ומפחית את הסיכון לנפילות. תרגילי יציבות על משטחי תרגול נמצאו יעילים מאוד גם לשיקום פציעות באזורים הנ"ל, ושימוש נרחב נעשה במשטחים אלה בכל מכוני הכושר והפיזיותרפיה.

מכשיר אולטרסאונד טיפולי

כלי טיפולי משלים בטיפולי פציעות אורטופדיות, דלקות של רקמות רכות במערכת התנועה, גידים,רצועות, שרירים, טיפול בצלקות ועוד. המכשיר מייצר גלי קול שלא בטווח השמיעה שלנו, עם יכולת חדירה של מעל 5 ס"מ. פעולה זו יוצרת אפקט של חום מיקרו עיסוי לרקמות העמוקות, החלמה והאצת חילוך חומרים ברקמות הרכות והתאים.

חבישות וטייפינג

ישנם מספר סוגים של חבישות וטייפינג. יש את החבישות הריג'ידיות, הנוקשות, שמטרתן להגביל תנועה במפרק בכדי להוריד עומס מאיזור הפגוע ע"פ סוג הפציעה, כגון חבישת קרסול, ברך או כף רגל. הטייפינג עם הקינזיו-טייפ, שהוא חבישה אלסטית שמטרתו להפחית כאב ולאפשר תנועה ע"י גירוי תחושתי לשרירים ולמפרקים. קיימות טכניקות שונות להדבקת הטייפ על גוף המטופל בהתאם לאיבר המטופל ולמטרת הטייפ (גירוי שרירי, הורדת נפיחות ועוד). 

57311514_10155827968541012_2021218197977
75241138_10156255702476012_5654732591631